Lisa Kawasaki & Saale Fischer

L.Kawasaki.jpg

Lisa Kawasaki on sündinud Jaapanis. Flöödimängu õppis ta Tokios Chank-kook Kimi
juhendusel ja Hannoveris Andrea Lieberknechti käe all. Lisaks on ta täiendanud oma
traversflöödi oskusi Bremenis, õpetajaks Marten Root. L. Kawasaki solistikarjäär on kulgenud koostöös Arcis Ensemble ja Hannoveri Uue Filharmooriaorkestriga. Alates 2015 töötab ta Eesti Rahvusooperis flöödirühma teise kontsertmeistrina.

 

S. Fischer

 

Saale Fischer on klavessinist, publitsist ja pedagoog ning EMTA doktorand. Ta on varasemalt õppinud ajaloolisi klahvpille Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias (BA) ning Trossingeni muusikakõrgkoolis Saksamaal (MA), lisaks täiendanud end arvukatel meistrikursustel. Saalel on oma klaveriklass Tallinna Euroopa Koolis, samas õpetab ta ka keskkooli muusikalugu ning kompositsiooni. Alates 2015. aastast on ta juhendanud ansambleid ja soliste VHK ajaloolise klahvpilli- ja orkestrimuusika suvelaagris. Saale kirjutab regulaarselt Eesti kultuurilehtedele, samuti on ta kaastoimetajaks väljaandele „The Contemporary Harpsichordist“ (Bellmann Musik, 2014).

Saale olulisemaks loominguliseks väljundiks interpreedina on barokkansambel Floridante. Esinemised ansambli ridades nii solisti kui continuo-mängijana on viinud Saalet arvukatele festivalidele Eestis, Belgias, Hollandis, Venemaal, Kreekas.

 

Saale ja Lisa.JPG